بیوگرافی
 
سعی کردم تو این وبلاگ بیوگرافی مشاهیر ایران و جهان رو واسه دوستای عزیزم بذارم ..

فال حافظ

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

دریافت کد آپلود سنتر
Up Page

کارمن اسکویی

دختر مصطفی اسکویی کارگردان تئاتر و مهین اسکویی کارگردان و مدرس تئاتر و معروف به مادر تئاتر ایران .بانو روحبخش خواننده قدیمی خاله مادر کارمن یعنی خانم مهین اسکویی بود .

در اواخر سال ۱۳۲۷ مهین اسکویی به اتفاق همسرش برای ادامه تحصیل عازم فرانسه می شوند و پس از دو سال و با مرارتهای بسیار از بورس دولتی شوروی سابق، استفاده می کنند (قرارداد وسک) و برای تحصیل تئاتر عازم مسکو می شوند. در همین دوران است که کارمن، نخستین دختر آنها پا به عرصه وجود می گذارد .

خواهر دیگر کارمن ُ سودابه نام دارد که در سال ۱۳۲۹ همانند کارمن در شوروی به دنیا آمد و خواهر دیگرش شهرزاد در سال ۱۳۳۵ در مونیخ متولد شد .

در زمانی که در شوروی بودند کارمن و سودابه بعلت مشغله تحصیلی ژدر و مادرشان به مدت یکسال  به ایوانوا «اقامتگاه بچه هاى مهاجران» برده شدند، تا والدینشان در طى آن یک سال بتوانند به راحتى روى تزشان کار کنند.

کارمن از ستاره های سکسی سینمای ایران بود

با فیلم زن باکره در سال ۱۳۵۲ وارد سینما شد . زن باکره را زکریا هاشمی ساخت و در این فیلم کارمن با منوچهر وثوق همبازی بود .

روزنامه های قبل از انقلاب در زمانیکه کارمن فقط دو فیلم بازی کرده بود درباره او چنین نگاشته بودند :

کارمن اسکویی ،دختر مصطفی اسکوئی کارگردان تئاتر ترجیع میدهد که فقط در فیلم های س ک. سی بازی کند .در فیلم اولش زن باکره ساخته زکریا هاشمی بی محابا لخت شد و به آغوش منوچهر وثوق رفت .

کارمن زیاد چهره زیبائی ندارد اما از اندام برجسته و شکیلی برخوردار میباشد که ضمنا استعداد مادرش مهین را به ارث برده است .

درفیلم دومش "بی حجاب " ساخته ایرج قادری او به نقش دختر مسیحی ظاهر شد که عاشق جوان مسلمانی می شود و بخاطر او دست از معتقدات خود میکشد و به آغوش او میرود .

در این فیلم نیز کارمن از عرضه زیبائی های بدن خود دریغ نکرد و در صحنه هایی تا حدودی اندام خود را لخت کرد ،مثل اینکه این بار ضرورت خود داستان حکم می کرد .

فیلمشناختی :

۱ -  خشم و خون (۱۳۵۳) بازیگران سعید راد،ُ کارمن اسکویی ،محسن سهرابی ، منوچهر احمدی ، میرمحمد تجدد ، شورانگیز طباطبایی ، عزت الله رمضانی فر ، اکبر جنتی شیرازی ، اسماعیل شیرازی و محمود بصیری
۲ -  
بي حجاب (۱۳۵۲)
بازیگران : ایرج قادری ، جمشید مشایخی ، کارمن اسکویی ، محمود تهرانی ، مهری ودادیان ، پروین سلیمانی ، حسن نورهانی ، محمد فرزین ، منصور ، عادل عزیزی ، منوچهر پوراحمد ، شهناز تهرانی
۳ -  
زن باكره (۱۳۵۲)
بازیگران : منوچهر وثوق ، حامده حامدی ، مرتضی عقیلی ، مهدی فخیم زاده ، کارمن اسکویی ، فرامرز صدیقی ، بهرام وطن پرست ، فریده ، پازوکی ، شکوفنده ، وژگانی ، ناصر ناظم ، جعفرزاده


برچسب‌ها: کارمن اسکویی, مهین اسکویی, مصطفی اسکویی, سعيد راد, ايرج قادري
نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۲ توسط آ . پاسارگاد
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

 • دانلود فیلم
 • قالب وبلاگ
 • وبلاگ استت

  | وبلاگ

  فال حافظ

  پیچک

  کد نمایش آب و هوا

  کد نمایش آب و هوا

  جمله تصادفی

  جمله تصادفی

  آپلود نامحدود عکس و فایل

  آپلود عکس

  دریافت کد آپلود سنتر

  آپلود عكس

  آپلود عكس  ساعت فلش

  

  تقویم جلالی - بیست تولز


  Up Page
  کد پرش به بالای صفحه وب
  كد تاريخ قمري ، شمسي و ميلادي به همراه مناسبت