بیوگرافی
 
سعی کردم تو این وبلاگ بیوگرافی مشاهیر ایران و جهان رو واسه دوستای عزیزم بذارم ..

فال حافظ

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

دریافت کد آپلود سنتر
Up Page
 

دكتر فریار شیرزاد (به انگلیسی: Faryar Shirzad)‏ معاون مشاور رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و شورای ملی امنیت آمریکا بود.

فریار شیرزاد متولد ۱۹۶۵ میلادی در لندن، و فرزند یک دیپلمات ایرانی دوره پهلوی است.

فریار شیرزاد دانش آموخته دانشگاه مریلند و دانشگاه هاروارد، و دکترای حقوق دانشگاه ویرجینیا است.

پیش تر از این، فریار شیرزاد مدت ۷ سال از سوی حزب جمهوریخواه آمریکا در کمیته مالی سنای ایالات متحده آمریکا خدمت نمود.

وی همکنون مدیر ارشد دفتر روابط دولتی شرکت گلدمن ساکس است.

نسل دومى هاى ایرانیان مهاجر امریکا، در عرصه هاى گوناگون سیاسى و اقتصادى و علمى و اجتماعى این کشور، به تدریج جایگاههاى شایسته خود را بدست مى آورند. در این راستا یک جوان فرهیخته ایرانى، به دستیارى رئیس جمهورى ایالات متحده امریکا در روابط اقتصادى جهانى برگزیده شده است.
فریار شیرزاد، ۳۷ ساله، در ماههاى آغاز تشکیل دولت بوش، با سمت معاون وزارت بازرگانى، عضو کابینه جمهوریخواهان شد، و اکنون، با آغاز کار تازه- مشاور رئیس جمهورى و سرپرستى واردات امریکا- تنها ایرانى است که در رده هاى بالاى تصمیم گیرى ایالات متحده، عضویت دارد.

روزنامه رسمى ایالات متحده در گزارش خود درباره فریار شیرزاد نوشت که مسئولیت تازه معاون پیشین وزارت بازرگانى، هماهنگ کردن روابط بازرگانى میان امریکا و کشورهاى دیگر جهان است.

واردات امریکا

نظارت بر واردات امریکا، به صورتى که بازرگانان خارجى نتوانند از راه کاهش غیر اصول نرخها، و یا با دریافت یارانه هاى دولتى از دولتهاى خود، بازار نرخهاى داخلى را درهم بریزند، وظیفه مهم دستیار ویژه رئیس جمهورى در مناسبات بازرگانى جهانى است.
فریار، فرزند ناصر شیرزاد، روزنامه نگار قدیمى و دیپلمات برجسته سالهاى پس از روزنامه نگارى است که سالها کنسول و سرکنسول ایران در کالیفرنیا و نیویورک بود و تا آغاز سال ۵۸ نیز این سمت را در نیویورک به عهده داشت و هم اکنون نیز در واشنگتن سرگرم کارهاى انتشاراتى و فرهنگى است. فریار از چهارده سالگى همراه پدر و مادر به ایالات متحده آمد و در دانشگاههاى مریلند، هاروارد و ویرجینیا، در رشته حقوق سیاسى لیسانس و فوق لیسانس و دکترا گرفت و از سال ،۱۹۹۸ در کمیته مالى سناى ایالات متحده به کار پرداخت و سرانجام دو سال و نیم پیش به معاونت وزارت بازرگانى امریکا رسید.
روزنامه رسمى امریکا نوشت شیرزاد به میراث فرهنگى ایران دلبسته است و مى گوید به عنوان فردى از جامعه ایرانى- امریکایى، بر نقش مهم خود آگاهم و میدانم که بسیارى از هم میهنان، در این احساس افتخار با من شریک هستند و من مى کوشم، مسئولیت خود را چنانکه باید و شاید انجام دهم.


برچسب‌ها: فریار شیرزاد, ناصر شیرزاد, دانش آموختگان دانشگاه مريلند, دانش آموختگان دانشگاه هاروارد, دانش آموختگان دانشگاه ويرجينيا
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه هشتم خرداد ۱۳۹۲ توسط آ . پاسارگاد
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

 • دانلود فیلم
 • قالب وبلاگ
 • وبلاگ استت

  | وبلاگ

  فال حافظ

  پیچک

  کد نمایش آب و هوا

  کد نمایش آب و هوا

  جمله تصادفی

  جمله تصادفی

  آپلود نامحدود عکس و فایل

  آپلود عکس

  دریافت کد آپلود سنتر

  آپلود عكس

  آپلود عكس  ساعت فلش

  

  تقویم جلالی - بیست تولز


  Up Page
  کد پرش به بالای صفحه وب
  كد تاريخ قمري ، شمسي و ميلادي به همراه مناسبت